Rahvusvaheline suhkruvatipäev

Rahvusvaheline suhkruvatipäev

Kas teadsid, et 7. detsembril tähistatakse ülemaailmset suhkruvatipäeva?

Kas sina oled magusasõber? Tõenäoliselt oled kui seda postitust loed… Aga mis sa arvad, kuidas suhtuvad hambaarstid suhkruvatti? Levinud arvamus oleks, et mitte väga hästi, aga võta näpust. Tuleb välja, et just hambaarst leiutas suhkruvatimasina!

Mõned põnevad faktid

  1.  Aastal 1897 jõudis keerutatud suhkur (suhkruvatt) massidesse, kui John C. Wharton ja tema hambaarstist sõber William Morrison leiutasid suhkruvatimasina ning esitlesid seda maailmanäitusel 1904. aastal.
  2. Suhkruvatikiud on peenem kui juuksekarv.
  3. Kuigi suhkruvatt tundub tihke, ei tähenda, et seda ei saaks pikaks venitada. Maailma pikim suhkruvatt venitati 1400 meetri pikkuseks (aastal 2009).
  4. 19. sajandil oli suhkruvatimasin väga algeline ning valmistamine töömahukas, seega oli suhkruvatt kulukas ning seda sai lubada endale vaid eliit.
  5. Suhkruvatil on eri riikides palju vahvaid nimesid. Prantsusmaal kutsutakse seda “barbe a papa” ehk isa habemeks. Madalmaadeks öeldakse suhkruvati kohta “suikerspin”, tõlkes suhkru ämblik. Soomes kutsutakse suhkruvatti “hattara”-ks ja Austraalias “fairy floss”-iks – kas pole mitte tore kui tegu on haldja hambaniidiga? 🙂

Mida teha rahvusvahelisel suhkruvatipäeval?

Otseloomulikult suhkruvatti süüa! Otsi üles kohvik, automaat kust saad suhkruvati pulga otsas või osta poest topsi sees või kilekotis. Erinevad maitsed algavad puuviljadest ja lõppevad sõõrikute juures, seega küllap leiad ka enda lemmiku.❤️


Kui kohe aga suhkruvati süüa ei jaksa, kuid vajad jõuluvana kingikotti midagi magusat, siis saad endale sobiva suhkruvati tellida siit.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga