Mullika tänavatoit ja Kopli Taluköögi lugu

Mullika tänavatoit ja Kopli Taluköök teevad koostööd

Lugu kanast, rebasest ja mullikast

Ühel päeval jalutas Mullikas Põlvamaa metsade vahel ning tundis kuidas päike kõrvetab. „Oh kuidas kuluks ära jahutus!“ mõtles Mullikas, kui järsku nägi vastu tulevat kentsakat paari. Üheskoos jalutasid kaval Rebane ning uhke Kana, käes eriti peene välimusega jäätised.

 

Nad tervitasid Mullikat ning laususid „kas saame Sind kuidagi aidata, gängster lehm“. Mullikas irvitas ning ütles „kui ütlete mulle, kust sellist maiust kuumal suvepäeval saab, oleks tore“. „Gela-aa-aa-tot“ kokutas kana, „saab sii-iit lähedalt Kopli talu kööö-ööö-gist“. „Või gelatot – see mulle sobib. Näidake teed, loomad!“ ütles Mullikas.

 

Üheskoos jalutati mööda metsarada Kopli talu poole, rebane limpsimas mandli-cantuccini gelatot ning kana nokkimas stracciatella tükke kirsimaitseliset maiusest. Õuele jõudes oli Mullikas valmis oma eurosid tuulutama, et saada jahutust Itaalia käsitööjäätisest. Kuid ei. Talurahvas üllatas Mullikat ning ütles „Hea Mullikas, suve alguse puhul võid valida endale missugust jäätist soovid, maja kulul. Oled oodatud veetma oma päeva koos meiega –  seltsis segasem!“.

 

Nii sai alguse sõprus ning koostöö Mullika, Kana ja Rebase vahel, kes fännavad kõik käsitööjäätist ning uusi maitseelamusi…..või midagi sellist võiks ette kujutada, kui Kopli Taluköögi perenaine Kaire oleks kas Kana või Rebane ja Mullika tänavatoit OÜ perenaine Veronica Mullika rollis. Igatahes käed said löödud, sest jäätis on võrratu ja on heaks täienduseks meie mullivahvlitele!

 

Kes tahab teada, kuidas Andre talu täispiimast, marjadest ja naturaalsetest puuviljapüreedest valmivad käsitööjäätised, saab tutvuda Kopli Taluköögi tegemistega nende veebilehel. Kui aga tahad neid võrratuid jäätiseid proovida koos Mullika mullivahvliga, ootame Sind maiustama!